Offcanvas Section

agabaraniak71@gmail.com

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
Today I want to show you how to make easy and fast background with AB Studio stamps and Brusho powders. Water together with powders can give great effects under one condition: the water must be delicately sprinkled by atomizer which only gives delicate mist, not water streams. The mist will perfectly dilute the powders on watercolor paper. I hope you like this way and will share with your effects. The colors for today remind me autumn- they are ideal for halloween tag. Have a nice creative day.

Vintage tag with new AB Studio papers "Dreamland" - 5.0 out of 5 based on 2 votes

User Rating: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
Nowe pappiery AB Studio dają ogromne możliwości. jest to połaczanie ciekawym mediowych teł w styu vintage ale też pięknych kwiatów i elementów do wycinania, które pozwają na stworzenie pięknych i różnorodnych prac. Dzisiaj pokazuję jeden z pierwszych projektów wykonany z tych papierów.

If you're lucky... vintage page - 5.0 out of 5 based on 1 vote

User Rating: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
Lubicie ziemiste kolory? Ja je osobiście uwielbiam. Mogą z początku wydawać się nudne dla tych, co kochają pastele, ale ja doceniam ich spokój. Dzisiaj zrobiłam wpis do journala, który umieściłam na bawełnianej stronie. Ciężko się mediuje na materiałach, gdy nie używasz dużej ilości gessa do zagruntowania powierzchni, jednak ma to swoje uroki.Praca urokliwa na swój sposób. 

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
Dzisiaj stworzyłam okładkę do mojego nowego, ręcznie zrobionego journala. Wykorzystałam do tego cudowną maskę zaprojektowaną przez Pascale B Scrap. Maska nadała piękną strukturę, a elementy do wycinania z kolekcji papierów AB Studio "Be Gentle" sprawiają, że jest to dla mnie wyjątkowa i klimatyczna okładka.

Contact

agabaraniak71@gmail.com
www.agabaraniak.com

Blog news

Links